Zamów przez telefon 602 118 550
Formularz wyszukiwania

Hokery kuchenne

Hokery kuchenne i barowe w nowoczesnym sylu.

Wybierając hokery kuchenne pamiętaj, że dzisiaj design i komfort użytkowania idą zawsze krok w krok. Nowoczesne hokery do kuchni, które znajdziesz w tej kategorii cechuje nie tylko design ale właśnie również komfort - wygoda i użyteczność.  Duże możliwość wyboru form oraz kolorów  zaspokoją Twoje potrzeby designu natomiast szeroki wybór szczegółów - wysokości hokera, materiału czy tworzywa z którego hoker jest wykonany, zapewnią Ci komfort i wygodę użytkowania.  

 

 

Jak dobrze wybrać hokery kuchenne? 

To co różni hokery kuchenne od krzeseł to większa wysokość. Musisz więc posiadać blaty wyższe niż tradycyjne stoły. Najczęściej są to tzw. wyspy kuchenne, domowe bary, specjalne stoły czy przedłużone blaty. Warto zatem zwrócić uwagę aby wysokość tego blatu była komfortowa bez względu na to czy będziesz na nim długo siedzieć czy tylko przy szybkim śniadaniu. Pamiętaj, przyjmuje się, że wygodny hoker to taki przy którym odległość od niego do blatu to ok. 25 cm. ,szerokość siedziska to przynajmniej 40 cm. Jeżeli chcesz zapewnić komfortowe podparcie stopom podpórka pod nogi powinna znajdować się ok. 40 cm od siedziska. O ile typowy barek powinien mieć    110-120 cm wysokości, to hoker stojący przy nim odpowiednio powienien mieć siedzisko na wysokości  70-80 cm. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku wyspy kuchennej, która ma wysokość 80-90 cm. tu hokery kuchenne powinny mieć siedzisko na wysokości 60-65 cm.

 

 

O siedzeniu mowa

Aby cieszyć się w pełni z zakupionych stołków barowych, warto chwilę uwagi poświęcić na owe siedzisko. Szeroka dostępność modeli pozwala wybrać zarówno designerski kształt jak również ciekawy materiał, z którego wykonany jest hoker. Włoscy projektanci łączą dzisiaj bowiem nie tylko design z funkcjonalnością ale również z pragmatycznym komfortem użytkowania. Hokery kuchenne drewniane mają dzisiaj często już tylko nogi drewniane, podczas gdy siedzisko wykonane jest z połyskliwego poliwęglanu bądź matowego polipropylenu, który gwarantuje zawsze ten sam kolor i komfort czyszczenia przez cały okres użytkowania. 

 

 

Jaki design hokera do kuchni wybrać?

Jak dobrze wiemy nie wyczerpuje to spektrum możliwości. Wnętrza nowoczesne mają wiele twarzy i musisz zdecydować, która z nich najbardziej jest ci bliska. Nowoczesne materiały to tworzywa sztuczne, nie bój się ich, to naprawdę wdzięczne materiały - dzięki najnowocześniejszym technologiom są lekkie, mogą być odporne na uderzenia, pęknięcia, niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych - deszczu, słońca, mrozu - mogą być więc też być z powodzeniem stosowane na zewnątrz. Poza tym tworzywa sztuczne mogą być nieograniczonej gamie kolorystycznej, matowe lub błyszczące, przezroczyste lub barwione w masie, przybierać także różne formy, trudne do osiągnięcia w innych materiałach a dodatkowo bardzo łatwo się je czyści. Przy bardziej klasycznych wnętrzach, badź naturalnych, jasne kolory w połączeniu z elementami drewna, również dodadzą kuchni uroku. Możesz również wybrać hokery tapicerowane zarówno skórą naturalną,  jak i tkaninami w wielu ciekawych kolorach. Możliwości są naprawdę nieograniczone.