W jakich pomieszczeniach sprawdza się niewielka ława? Na zdjęciu niska ława.

W jakich pomieszczeniach sprawdza się niewielka ława?

Ława to bardzo przydatny mebel, który może pełnić różne funkcje w domu. Choć kojarzy się raczej z przestronnymi wnętrzami, to w mniejszych mieszkaniach też znajdzie swoje zastosowanie. Gdzie warto postawić niewielką ławę i jakie daje możliwości?

Ławy wykorzystywane w małej kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie często brakuje przestrzeni. Jeśli masz niewielką kuchnię, ława może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz wykorzystać ją na przykład jako miejsce do przygotowywania posiłków. Blata ławy kuchennej z powodzeniem zastąpi zbyt mały blat kuchenny.

Ława w kuchni może też służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania – wstaw do niej szuflady lub kosze. W ten sposób zyskasz pojemne schowki na przyprawy, akcesoria kuchenne czy produkty spożywcze. Jeśli w twojej kuchni brakuje miejsca na piekarnik, ława z wnęką na wbudowany piekarnik także może być dobrym rozwiązaniem.

Niewielkie ławy sprawdzają się również jako miejsce do spożywania posiłków, szczególnie gdy w kuchni nie ma dość przestrzeni na stół i krzesła. W takim przypadku stawiając ławę pod oknem lub w najbardziej nasłonecznionym miejscu, możesz stworzyć przytulną jadalnię.

Ława w małej łazience

Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym często odczuwamy brak meblowej powierzchni. Jednak i tutaj z powodzeniem wykorzystamy niewielką ławę.

Ława łazienkowa może służyć jako dodatkowa półka czy schowek, a przy okazji stanowić ozdobę pomieszczenia. Na blacie ławy wygodnie ustawisz kosmetyki, środki czystości, ręczniki lub inne akcesoria. Wewnątrz ławy możesz przechowywać zapas papieru toaletowego, przybory toaletowe czy środki higieniczne.

Ława z szufladami lub zamykanymi drzwiczkami pozwoli zachować porządek i schować wszystko, co zbędne. Jeśli w twojej łazience jest za mało miejsca, aby swobodnie przygotować się do snu czy makijażu, postawienie ławy z lustrem i podświetleniem LED da ci wygodę porównywalną z toaletką.

Składana ławka w niewielkim przedpokoju

W przedpokojach często brakuje miejsca na siedzenie przy zakładaniu butów czy odkładaniu zakupów po powrocie do domu. Rozwiązaniem może być składana ławka, którą z łatwością schowasz, gdy nie jest używana.

Tego typu ławki mają niewielkie gabaryty, więc nie zagracią ciasnego przedpokoju. Po rozłożeniu stanowią wygodne miejsce do siedzenia przy wkładaniu lub zdejmowaniu odzieży wierzchniej. Składane ławki sprawdzą się także jako dodatkowe miejsce do odkładania butów, kluczy czy drobnych zakupów.

Kiedy ławka nie jest potrzebna, ze składaną konstrukcją bez trudu schowasz ją w kąt albo do szafy. Taka mobilna ławka będzie więc praktycznym i funkcjonalnym dodatkiem nawet w najmniejszym przedpokoju.

Niewielka ława to mebel, który znajdzie zastosowanie w wielu częściach domu. W małych pomieszczeniach kuchennych, łazienkowych i przedpokojowych pozwoli zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, odkładania oraz siedzenia. Dzięki ławie można wygospodarować miejsce na to, czego brakuje w ciasnych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *